Stowarzyszenia Copa i Cogeca, przy wsparciu Corteva Agriscience, ogłosiły kolejną edycję konkursu dla kobiet - Women Farmers Innovation Award 2023, a więc - Europejską Nagrodę za Innowacje dla Rolniczek. Jej celem jest zainspirowanie coraz większej liczby kobiet do zaangażowania się w rolnictwo. Ogłoszenie 7 już edycji nagrody odbyło się w Parlamencie Europejskim.
Ważne: konkurs prowadzony jest w języku angielskim.
W tegorocznej edycji Copa-Cogeca pragnie pokazać innowacyjne i nowatorskie rozwiązania wdrażane przez kobiety wspierające wszystkie trzy filary zrównoważonego rozwoju. Czy to w gospodarstwie, czy w swoich decyzjach biznesowych, czy też z korzyścią dla lokalnej społeczności .
Wnioski konkursowe można składać do 31 marca 2023 roku. Formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stronie: https://womenfarmersaward.eu/about-the-award/#eluidd2b07033
Jak twierdzą organizatorzy konkursu, opierając się na doświadczeniach z poprzednich edycji, opinie otrzymywane od uczestników są zawsze pozytywne — warto złożyć wniosek i nawet jeśli nie wygrasz, masz zawsze szansę nauczyć się czegoś od innych, od rolniczek z całej UE.
Trzy główne powody dla wzięcia udziału:
Zainspiruj się i bądź inspiracją dla innych. Czerp inspirację z kobiet rolniczek takich jak Ty, które zdecydowały się rozpocząć swoją podróż w jednym z 27 państw członkowskich UE.
Zyskaj widoczność . Jeśli znajdziesz się na liście 5 kandydatów, twój projekt będzie widoczny na najwyższym europejskim szczeblu politycznym i skorzystasz z profesjonalnego filmu promocyjnego prezentującego Twoją inicjatywę.
Wygraj główną nagrodę. Po raz pierwszy w 2020 roku, dzięki partnerstwu z firmą Corteva, zwycięzca nagrody otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 Euro. Faworyt Jury natomiast, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 Euro.
Polskie rolniczki zostały już docenione i sięgały po główną nagrodę albo wyróżnienie. W roku 2018 to właśnie Polka została uznana za najbardziej innowacyjną rolniczką w Europie. Pani Magdalena została doceniona za projekt „Pstrąg Ojcowski”, który przywraca hodowlę pstrąga potokowego w Ojcowskim Parku Narodowym. Jego celem jest też propagowanie świadomego i etycznego chowu, edukacja społeczności w zakresie historii regionu oraz tradycji kulinarnych. Więcej informacji na temat konkursu, jego założeniach i sposobie zgłoszenia, można znaleźć na stronie Innovation Award for Women Farmers. Oraz womenfarmersaward.eu/2020-application
Zostań najlepszą rolniczką w Europie i wygraj 10 tysięcy euro w konkursie Copa Cogeca!
Archiwum